052-8589667

מחקרים רבים נעשו בכל העולם בתחום האפיתרפיה, רובם בשפות זרות ורק בחמישים שנה האחרונות ארגונים מכל העולם חולקים ומתרגמים מידע יחד.

מחקר מעניין שערכו בארה"ב מגלה שמגדלי דבורים הם בעלי אריכות ימים הגבוה ביותר.

בדף זה תמצאו :

# תקצירים למחקרים בעברית .

קישוריות למחקרים באנגלית מרחבי העולם.

מחקרים באנגלית

# אוסף מחקרים ותצפיות באפיתרפיה ודיקור ארס דבורים

כתבות מעיתונים רפואיים מרחבי העולם

כתבות מהעיתונות


אנטיאוקסידנטים - נוגדי חימצון בדבש

הדבש אינו רק ממתיק טעים. יש בו, בין היתר, גם חומרים הפעילים כנגד חיידקים, פטריות ונגיפים וחומרים פעילים אחרים מבחינה ביולוגית המועילים לבריאות. בכנס החברה האמריקאית לכימיה אשר התקיים באוגוסט 2002 הוצג מחקר, ממנו עולה כי בדבש יש גם נוגדי חמצון (אנטיאוקסידנטים), ממש כמו שיש בתפוחים, בננות, תפוזים ותות שדה. בבדיקות דם שבוצעו ב- 25 גברים בטווח הגילאים 18-68 שנים, נמצא כי שתיית מים עם דבש (ארבע כפות דבש בחצי ליטר מים) שיפרה בצורה משמעותית את נוגדי החמצון בדמם. לא סתם אמר שלמה המלך בספר משלי: ``אכול בני דבש כי טוב``.

פלבונואידים בפרופוליס לטיפול בטחורים
פלבונואידים ידועים בהיותם חומרים אנטי דלקתיים. נמצא שלקיחה יום יומית של 3 גרם ליום גורמת להפסקת דימום מטחורים ומוליכה להחלמה במקרים רבים. המדובר בממצאי מחקר אשר ביצעו ביפן. ממצאים אלה מלמדים שוב ושוב שבטבע מצויות התרופות לבעיות בריאותיות שונות. הפעם מדובר בטחורים.
פורסם ב: Dis. Colon Rectum (2000), 43, 66

פרופוליס – האנטיאיקסודנט הטבעי תכונות אנטי לוקמיות
הפרופוליס הוא אחד ממוצרי הדבורה. חומר טבעי זה ידוע בתכונותיו האנטימקרוביאליות. הוא קוטל חיידקים, פטריות, סמים ונגיפים: ``האנטיביוטיקה של הטבע``. לפרופוליס תכונות מופלאות אחרות, ביניהן חיסון המערכה החיסונית וכחומר אנטי דלקתי ואנטי סרטני. במאמרים שלפנינו מדובר במחקרים אשר בוצעו בארגנטינה עם פרופוליס מכוורות אשר בוצעו ביערות העד של ברזיל. מהפרופוליס בודד חומר שזכה לשם: C Artepillin
. נמצא שבתנאי מעבדה החומר גורם לעיכוב שכפול של DNA בתאים לוקמיים. לא היתה השפעה מעכבת של ה- Artepillin C על שכפול DNA בתאים בריאים. ברור שמהמעבדה ועד לאדם, הדרך יכולה להיות ארוכה. אך הממצאים מעניינים ומבטיחים.
פורסם ב:
1. J. Ethmopharmacol. (2001) 76, 165 2. Anticancer Reo (2001), 21, 221

ארס הדבורה משפר את מצב בריאותם של חולים בטרשת נפוצה
מחקר שנמשך כ- 10 שנים מצביע שארס דבורים מוליד שיפור במצב הגופני של חולים בטרשת נפוצה (Multiplee Schlerosis
). השיפור היה ביכולת הפעילות השגרתית היום-יומית והקלה משמעותית בכאבים. החדרת הארס נעשתה על ידי עקיצת הדבורים.
פורסם ב: 37Feb. (2001) .Altern. Complementary Theo

 

לפרופוליס תכונות אנטי-סרטניות ומונעות חמצון
הפרופוליס, אחד ממוצרי הדבורה המרתקים הוא בעל הפעילות האנטימיפרוביאלית הרחבה ביותר בין מוצרי הטבע. לפרופוליס יש גם תכונות אנטי-סרטניות ותכונות של חומר מונע חמצון (אנטיאוקסידנט). אלה ממצאי מחקרים שנערכו בארגנטינה ובברזיל מצביעים על הפוטנציאל הטמון בפרופוליס. לפנינו ממצאי מחקרים ראשוניים, הנראים מבטיחים.
פורסם ב: 165, 76 (2001) J.Ethnopharmacology

221, 21 (2001) .Anticancer Res

 קישוריות למחקרים מרחבי העולם


http://food.nana.co.il/print.php?ArticleNo=1134

כתבה באתר תזונה ובריאות ישראלי

 כתבות מהעיתונות

לצפיה בכתבות נדרשת תוכנה לפתיחת קבצי PDF.
לחץ כאן להורדה.

 

 |  Apitherapy |  ארס הדבורה |  פרופוליס |  תוצרי כוורת נוספים |  טרשת נפוצה ms |  ארגונים וקישוריות |  מחקרים |  אלרגיה ועזרה ראשונה |  מרכז אפיתרפיה ישראל |  עלינו |  צור-קשר |